Вид на ЗПС аеродрому Краматорськ зі сходу

  У засобах масової інформації зʼявились повідомлення про існування планів реконструкції "Аеропорту Краматорськ" у 2019 - 2021 роках.  У звʼязку з чим виникла публічна дискусія з цього приводу. На прохання читачів надаються розʼяснення з питань, які часто зустрічаються. А також Ви можете зареєструватись і задати свої запитання з цього приводу.

 

  • Чи дійсно існують плани реконструкції "Аеропорту Краматорська"? До ТОВ "Діоріт" звертались щодо можливості викупу і реконструкції аеропорту. ТОВ "Діоріт" письмово надало готовність або продати, або самостійно розпочати роботи по відновленню сертифікату аеродрому Краматорськ для виконання польотів за цивільними процедурами. Ціна викупу і масштаби реконструкції не обговорювались.

 

  • Чи можуть співіснувати на одному аеродромі військові і цівільні? Так, у світовій практиці багато випадків, коли на аеродромі співіснують з одного боку військові, а з іншого боку - цивільні експлуатанти аеродрому. Держава, зазвичай, утримує аеродром, а аеропортом займаються приватні структури. Аеродром Краматорська мав статус спільного використання з військовими і існує можливість його відновлення.

 

  • Чи існують обмеження щодо виконання польотів над містом? За радянських часів головним чином виконували польоти літаки з великим рівнем шуму, який, зрозуміло, сильно заважав мешканцям. Сучасні літаки мають значно менший рівень шуму і їх польоти над містом обмежуються лише у нічний час. Також, при організації злету і посадки з східного напрямку гуркіт від літаків практично не чутно для мешканців Краматорська.

 

  • Чи доцільно реконструювати аеропорт так близько від Донецького аеропорту? Вже пʼять років Донецький аеропорт не функціонує. За цей час Краматорський аеропорт міг забезпечити істотне підвищення інвестиційної привабливості регіону. Але була допущена стратегічна помилка у розрахунках і тому аеропорт досі не функціонує. Сподіваємось, що ця ситуація буде виправлена. Як приклад можна взяти існування аеропорту Бориспіль і аеропорту Жуляни, які знаходять собі клієнтів, існуючи майже поруч.

 

  • Які літаки можуть літати до аеропорту Краматорськ? Зараз на аеродромі приймають військові літаки і періодично можуть прийматись цивільні борти в особливих випадках. Для регулярних і чартерних перевезень треба відновлення сертифікації аеродрому і отримання певних дозволів, які можуть бути надані тільки цивільним структурам. Відомо, що по своїм показникам аеродром може приймати найменший пасажирський Боінг, а от Аеробуси ми поки приймати не маємо можливості,.Для цього треба робити реконструкцію злітно-посадової смуги.

 

  • Як швидко може бути відновлена робота аеропорту? За наявності підтримки з боку місцевої, обласної і державної влади робота аеропорту за цивільними процедурами може бути відновлена за півроку - рік. Прийом невеликих приватних літаків може бути відновлено за три місяці.

 

  • Чи може держава фінансувати приватний аеропорт? Як правило, це не передбачено законодавством, але аеропорт Краматорськ вже пʼять років орендується ЗСУ за 1 гривню на рік. Договором передбачено, що ЗСУ зробить реконструкцію тих об'єктів, які використовувались в інтересах ЗСУ. Таким чином, за наявності політичної волі держава має законну можливість провести реконструкцію аеропорту Краматорськ. Щодо фінансування державою реконструкції аеродрому - для цього ніяких перешкод не існує. Аеродром є державною власністю, яка знаходиться у розпорядженні ЗСУ.